Sala weselna – nie lada dylemat

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych w życiu każdej kobiety. Często marzy o nim już w dzieciństwie, czasach nastoletnich, a planowanie wesela zaczyna tuż po zaręczynach, gdy mężczyzna jeszcze o tym nawet nie myśli. Wybór stroju, menu, wyglądu kościoła i sali weselnej to dla pań prawdziwa przyjemność. Jednak zwłaszcza ten ostatni może przysporzyć sporo kłopotów. Jest mnóstwo kryteriów, które powinna spełnić idealna sala weselna, a niewiele takich miejsc, które się w nie wszystkie wpasują.

Tradycje weselne

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Rozmiar, cena, położenie – to wszystko należy koniecznie uwzględnić przy wyborze sali weselnej. Zacznijmy więc od rozmiaru. Zależy on oczywiście od wielkości zaplanowanego przez nas przyjęcia. Dla dwustu osób trzeba wynająć zdecydowanie większą salę niż dla powiedzmy zaledwie trzydziestu. Po pierwsze ze względów praktycznych, po drugie – estetycznych (ogromna sala, w której będzie zaledwie kilka osób, będzie wyglądała zwyczajnie głupio), a po trzecie ze względów finansowych. W końcu jeśli nie jest to konieczne, to po co przepłacać? Koniecznie więc już wcześniej, z dużym wyprzedzeniem wszystko przemyślmy i zaplanujmy.

Nie zapomnijmy też o odpowiedniej lokalizacji sali. To kryterium jest związane również z jej kosztem. Jeśli zdecydujemy się na salę zlokalizowaną w centrum miasta – z pewnością nie dość, że będzie ona droższa, to również trzeba ją będzie o wiele wcześniej zarezerwować. Jeżeli natomiast wybierzemy taką na uboczu – wyjdzie taniej, ale dojdą koszty transportu gości. Zastanówmy się też, czy ktoś z naszych gości nie przyjedzie z daleka. Jeśli tak – koniecznie musimy zapewnić noclegi.

Niewielka ilość osób bez problemu zmieści się w naszym lub teściów mieszkaniu, ale już większej – koniecznie trzeba zapewnić miejsca w pokoju hotelowym, najlepiej oczywiście takim położonym w pobliżu sali weselnej. I pamiętajmy – słowem kluczem są zazwyczaj „koszty”. To od nich tak naprawdę wszystko zależy. One ograniczają naszą fantazję, wyobraźnię, marzenia. Czasem potrafią bardzo dotkliwie sprowadzić na ziemię.