Ważny wybór sali weselnej

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka. Jego organizacja zazwyczaj zajmuje dużo czasu i pożera sporo nerwów. Jakie stroje wybrać? Jakie dekoracje? Kogo zaprosić, a kogo pominąć? Co zrobić, by nasz budżet wreszcie zechciał się domknąć? I wreszcie – gdzie urządzić przyjęcie? Pytań jest mnóstwo, a odpowiedzi na nie trzeba niestety znaleźć samodzielnie.

Uroczystość ślubna

Autor: Coyote & Saint
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z ważniejszych zagadnień jest oczywiście wybór sali weselnej. To od niej w dużym stopniu zależy, jak goście będą się bawić i później wspominać nasze przyjęcie. Dlatego jest to nie lada dylemat. Czasem trzeba obejrzeć naprawdę wiele sal, zanim znajdziemy tę jedyną i idealną. Jest dużo kwestii, które należy wziąć tutaj pod rozwagę. Jedna z nich to oczywiście koszta. Tych się nie przeskoczy. Organizacja ślubu i wesela to i tak bardzo duży wydatek. Jeżeli więc nie stać nas na daną salę, to nie ma wyjścia – trzeba z niej z bólem serca zrezygnować i poszukać tańszej. Jeżeli dobrze się rozejrzymy, to na pewno natkniemy się na mniej kosztowną, a równie atrakcyjną opcję.

Na znalezienie dobrej sali weselnej największe szanse mamy wtedy, jeśli zabierzemy się za to odpowiednio wcześnie. Pamiętajmy, że te najlepsze potrafią być zarezerwowane już nawet z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Nie ma wiec co zwlekać i odkładać tej kwestii na ostatnią chwilę – to nie popłaca. A już oglądając różne sale weselne, dobrze jest zwrócić uwagę zarówno na ich wielkość, jak i estetykę, ale też na lokalizację. Dostosujmy przede wszystkim salę do ilości gości, tak by wszyscy dobrze się czuli, nikomu nie było zbyt ciasno, ale też by niepotrzebnie nie przepłacać.

Zadbajmy też o to, by miejsce wesela był ładne i dobrze się prezentowało. Jest to oczywiście kwestia gustu – jeden będzie wolał salę elegancką i wyrafinowaną, a drugi typowo wiejską. Oczywiście jest możliwość poprawienia jej wyglądu za pomocą ozdób, ale jednak nawet bez nich powinna spełniać pewne standardy. I kolejna sprawa – sala weselna powinna być położona w miarę blisko miejsca ślubu – ułatwi to znacznie organizację całej uroczystości. Zrób wszystko, by Twoje wesele było wyjątkowe!