Spraw, by Twoje przyjęcie było niezapomniane

Planowanie ślubu i wesela to dla wielu nas największe przedsięwzięcie, jakiego podejmiemy się w życiu. Większość z nas nigdy wcześniej ani nigdy więcej nie zorganizuje tak dużej imprezy. Nic więc dziwnego, że wiąże się to z dużą ilością stresu i nerwów. Zwłaszcza że decyzji do podjęcia jest mnóstwo. Od samochodu, którym nowożeńcy pojadą do ślubu, aż po ilość gości, menu i wreszcie – samo miejsce imprezy.

wesele

Autor: Joe Hayhurst
Źródło: http://www.flickr.com

Warto solidnie się przyłożyć zwłaszcza do tego ostatniego wyboru, gdyż jest on bardzo istotny. Nie wolno go zlekceważyć, podejmować na szybko i bez przemyślenia. Pamiętajmy, że miejsce wesela zostanie przez naszych gości bardzo dokładnie obejrzane i ocenione, a potem zapamiętane. Postarajmy się, by zrobić na nich jak największe wrażenie. W wyborze wymarzonej Sali weselnej niestety często ogranicza nas budżet. W końcu nie jest to jedyny wydatek, a wręcz przeciwnie – kosztorys zazwyczaj jest bardzo długi, niekiedy tak bardzo, że aż decydujemy się na kredyt. Weźmy jednak pod uwagę, że sala weselna to zdecydowanie nie jest element, na którym warto oszczędzać.

Powinna być ona jak najlepiej dostosowana do naszych gości, tematu przewodniego imprezy i wreszcie – do naszych marzeń. W końcu to my przede wszystkim mamy dobrze wspominać swoje wesele. Zastanówmy się więc, jakie kryteria przede wszystkim wziąć pod uwagę. Przede wszystkim wielkość sali. Nie może być ona ani zbyt duża (będzie to przy małej liczbie gości wyglądało źle chociażby na zdjęciach), ani zbyt mała, bo wtedy zabawa się nie uda. Nie zapomnijmy też o tak ważnej kwestii jak menu, kwestii wniesienia przez nas własnego alkoholu czy też dekoracji. Zadbajmy, by każdy gość czuł się na naszym weselu ważny i wyjątkowy.

Co więc zrobić, by znaleźć idealną salę weselną? Przede wszystkim trzeba zacząć szukać odpowiednio wcześniej. Później może okazać się, że wszystkie najatrakcyjniejsze będą już od dłuższego czasu zajęte. Szukać i rozglądać się. Ale też myśleć pozytywnie – w końcu wesele ma być dla nas radością, a nie powodem do dużego stresu.